Pomożemy Ci przejść drogę ku dostępności!

2023-06-13

Czy wiesz, że w Polsce jest ponad 3 miliony osób z niepełnosprawnościami? Te osoby każdego dnia są wykluczane z powodu braku dostępności w przestrzeni architektonicznej i cyfrowej, czyli nie mogą przykładowo zjeść na mieście, bo są 2 schodki, nie zobaczą tekstu lub zdjęcia na stronie, która nie jest odpowiednio przygotowana. My zamierzamy to zmienić! 

Grafika ze zdjęciem pokazującym telefon trzymany w rękach. Telefon jest skierowany na kod QR i go skanuje co widać na ekranie. Zdjęcie jest zamknięte w kształcie z dwoma zaokrąglonymi, przeciwstawnymi rogami. Obok zdjęcia, w kształcie koła jest naklejka z napisem „Accessible Place” i logiem Unbounded Way. Pod naklejką i zdjęciem jest różowy kształt imitujący tło. Nad tą sekcją widnieje nagłówek o treści: „Pomożemy Ci przejść drogę ku dostępności!” i tekst: „Naszą misją jest uczynienie Twojej restauracji bardziej dostępną i otwartą dla wszystkich. Oferujemy innowacyjne rozwiązania, które umożliwią Ci spełnienie zróżnicowanych potrzeb klientów oraz tworzenie ciepłej i przyjaznej atmosfery.” Całość znajduje się na beżowym tle.

Jak zamierzamy to zrobić

  •  Poprzez Dostępne Cyfrowo Menu dla każdego. Takie, które spełnia WCAG 2.1 AA. Wyobraź sobie, że możesz sprawdzić, jakie dania są dostępne w danej restauracji za pomocą technologii asystujących dla osób z niepełnosprawności lub po prostu posiadać menu dostępne online; właściciel restauracji dostaje dostęp do panelu, gdzie może modyfikować menu online i cyk ma link, którym może się dzielić na social mediach, stronie, ale też w restauracji w postaci QR kodu
  • Przez Audyt Dostępności architektonicznej i cyfrowej restauracji, biorąc pod uwagę różne czynniki, między innymi takie jak wejście do budynku, ułatwienia dla osób poruszających się na wózkach inwalidzkich czy oznakowanie wizualne dla osób niewidomych. Miejsca, które uzyskają pozytywną ocenę audytu otrzymają naszą Rekomendację, pokażemy je naszej społeczności oraz zostaną dołączone do Wyszukiwarki Dostępnych Miejsc.
  • Oferując szkolenia dla pracowników restauracji, które mają na celu nauczyć ich, jak obsługiwać osoby z niepełnosprawnościami. Szkolenia te dotyczą różnych aspektów, takich jak komunikacja, asystowanie przy zamawianiu posiłków czy zapewnienie odpowiedniego wsparcia dla osób z różnymi potrzebami.

Dostępne Menu dla każdego

Wyobraź sobie, że możesz sprawdzić, jakie dania są dostępne w danej restauracji za pomocą technologii asystującym osobom z niepełnosprawnościami lub po prostu posiadać menu dostępne online; właściciel restauracji dostaje dostęp do panelu, gdzie może sobie modyfikować menu online i cyk ma link, którym może się dzielić na social mediach, stronie, ale też
w restauracji w postaci kodu QR.

Dzięki naszemu Dostępnemu Menu wprowadzamy dostępność na nowy poziom, a powodów dlaczego jest to wspaniałe rozwiązanie jest wiele!

Niezależność

Umożliwiamy osobom z niepełnosprawnością wzroku samodzielne zapoznanie się z menu, bez konieczności polegania na innych (ewentualna pomoc przy zeskanowaniu kodu QR).

Dostępność WCAG 2.1 AA

Nasze cyfrowe rozwiązanie zapewnia płynne doświadczenie w restauracji, z kompatybilnością dla czytników ekranów i technologii wspomagających.

Personalizacja

Dostosuj rozmiar tekstu, kontrast i kolory, aby zapewnić łatwe czytanie i nawigację.

Posiadaj cyfrowe menu w sieci

Informuj klientów na bieżąco o najnowszych ofertach i informacjach dotyczących zmian w Menu.

Na białym tle znajduje się kod QR do przykładowego Menu, które można przetestować. Po prawej stronie kodu jest czerwony dymek z napisem: „Zeskanuj mnie, aby się przekonać!” Obok, pod kodem QR jest napisane: „Restaurant”, „Accessible Menu”, „Supported by Unbounded Way”. Całość ma granatowe tło.

Audyt Dostępności

To ocena dostępności architektonicznej oraz cyfrowej restauracji, biorąc pod uwagę różne czynniki, takie jak wejście do budynku, ułatwienia dla osób poruszających się na wózkach czy oznakowanie wizualne dla osób niewidomych. Audyt przeprowadzamy odwiedzając lokal oraz przestrzeń cyfrową. Wystawiamy ocenę oraz rekomendacje i propozycje poprawiające dostępność.

Miejsca, które uzyskają pozytywną ocenę audytu otrzymają naszą Rekomendację, pokażemy je naszej społeczności oraz zostaną dołączone do Wyszukiwarki Dostępnych Miejsc.

Oferta Szkoleniowa

Szkolenia dla pracowników restauracji, które mają na celu nauczyć, jak obsługiwać osoby z niepełnosprawnościami. Szkolenia te dotyczą różnych aspektów, takich jak komunikacja, asystowanie przy zamawianiu posiłków czy zapewnienie odpowiedniego wsparcia dla osób z różnymi potrzebami.

Zrób krok bliżej ku inkluzywności i stań się częścią społeczności!

Unbounded Way dąży do stworzenia społeczeństwa, w którym każda osoba ma równe szanse możliwości korzystania z usług gastronomicznych. Dołącz do nas!